Слајд 1
WinUtilities Pro

Најпродаваниот софтвер за оптимизација на компјутери
Над 50,000,000 преземања низ целиот свет

Слајд 2
Dr. Folder

Прилагодете ја иконата и бојата на работната површина и папката на Windows со 1 клик

Слајд 3
Извлекувач на Gmail

Извадете ги адресите на е-пошта, телефонските броеви или поштенските шифри од папките на Gmail

Слајд 2
Сите во еден веб-екстрактор

Моќна и лесна за употреба апликација која ви помага автоматски да извлекувате конкретни информации од веб-страниците

Слајд 2
Извлекувач на адреса за е-пошта YL

Извлечете ги адресите на е-пошта од папките Outlook и AOL Mail и изградете своја сопствена мејлинг листа

претходната стрелка
следната стрелка

Како функционира WinUtilities да се исчисти компјутерот?

Чистењето на компјутерот е единственото нешто што можете да го правите секој ден што ќе ве одржува на ниво на простор на дискот и ќе ви помогне да ослободите вредни системски ресурси. WinUtilities е најдоброто решение за чистење на компјутерот. WinUtilities ви ги нуди најдобрите алатки за чистење на непотребни датотеки, чист регистар, чистење на привремени датотеки, чистење на несакани апликации, чистење на непосакуваните ставки за стартување, чисти траки за активности на интернет, бришење на историјата на интернет прелистувачот и чистење на грешки при производство на дупликат датотеки. Таа дури содржи и функција за одржување со 1 клик што ви овозможува да ги правите сите овие задачи со еден клик.

 

Моќен чистач на диск

Ги отстранува непотребните датотеки од вашите дискови и го враќа просторот на дискот

Упатство за чистење диск

Моќен Registry Cleaner

Ги чисти и поправа неважечките записи и грешки во регистарот

Упатство за чистење на регистарот

Поправка на кратенки

Ги чисти грешките и неважечките кратенки во стартното мени и работната површина

Упатство за поправање кратенки

Моќен менаџер за деинсталирање

Целосно ги деинсталира програмите што повеќе не ви се потребни

Упатство за деинсталирање на менаџерот

Моќно средство за чистење за стартување

Управува со програми кои работат автоматски при стартување. Ги чисти несаканите ставки за стартување.

Упатство за почисто за стартување

Моќен чистач за историја

Ги чисти активностите на интернет и ја штити вашата приватност на интернет. Оваа функција исто така поддржува чистење на баферите и историјата на сите главни прелистувачи.

Упатство за чистење на историјата

Моќен пронаоѓач на дупликат датотеки

Пребарува за трошење простор и грешка при производство на дупликат датотеки

Упатство за чистење на дупликат датотеки

Моќна алатка за анализа на дискот

Го прикажува користењето на просторот на дискот на вашите датотеки и папки. Ги чисти неискористените големи датотеки или видеа.

Упатство за анализатор на дискови

Забрзајте и исчистете го вашиот компјутер со ова наградувано решение!

Како функционира WinUtilities го забрза компјутерот?

Ако сакате да го забрзате вашиот компјутер на лесен начин, WinUtilities е одлична алатка за лесно завршување на работата. WinUtilities ви ги нуди најдобрите алатки за дефрагирање на дискови, дефрагментирање на регистарот, оптимизирање на управувањето со меморијата и оптимизирање на системските процеси.

 

Моќно дефрагирање на регистарот

Дефрагментира и го оптимизира регистарот на Windows

Упатство за дефрагирање на регистарот

Моќно дефрагирање на дискот

Го дефрагментира дискот за да ги подобри перформансите на вашиот систем

Упатство за дефрагментација на дискот

Моќен оптимизатор на меморија

Ја следи и оптимизира слободната меморија во заднина

Упатство за оптимизатор на меморија

Алатка за безбедност на процесот

Ги следи процесите што се извршуваат и ги чисти неискористените процеси во позадина

Упатство за алатката за безбедност на процесот

Најнови вести

Како да извлечете адреси за е-пошта од кое било поштенско сандаче IMAP?

Воведување на YL Email Address Extractor, софтвер кој ги пробива сите пораки на е-пошта во вашата IMAP mail сметка, ги извлекува ...
Прочитај повеќе

Како да извлечете е-пошта од AOL Mail?

Ви го претставуваме YL Email Address Extractor, софтвер кој ги пробива сите пораки на е-пошта во вашата сметка на AOL Mail, ги извлекува ...
Прочитај повеќе

Како да извлечете адреси за е-пошта од папките на Outlook?

ZhZ LUX Inc. работи повеќе од 9 години и тие разменија е-пошта со илјадници клиенти ...
Прочитај повеќе

Кога се менува салдото на адресата USDT(TRC20), како можам да добијам известување за промена на салдото преку е-пошта?

Еве ги деталните чекори за проверка на билансот на адресата USDT TRC20: Отворете ја оваа страница Внесете низа за адреса Кликнете ...
Прочитај повеќе

Попусти за Ноќта на вештерките - до 75% попуст!

Специјална продажба за Ноќта на вештерките - до 75% попуст! WinUtilities Pro (600+ гласови) Најпродаваниот софтвер за PC Optimize во светот Над 30,000,000 ...
Прочитај повеќе

WinUtilities објавена верзија 15.8

Што има ново во ова издание (v15.8)? Додадени се над 20 нови приклучоци за Чистач на историја Подобрена компатибилност за Windows 10 и Windows ...
Прочитај повеќе

Спојте PDF со најлесниот начин

Спојување на PDF – Најлесен начин за комбинирање на PDF-датотеки URL: https://www.bitsv.com/merge_pdf Карактеристики: Едноставна онлајн алатка за спојување PDF-датотеки Нашите ...
Прочитај повеќе

Dr. Folder Објавен е 2.8.6.7

Што има ново Dr. Folder 2.8.6.7? Ажурирани преводи Додадени повеќе икони Поправени грешки Надградба Dr. Folder Сега ...
Прочитај повеќе

WinUtilities Издадена е верзија 15.78

Подобрен Registry Cleaner Подобрен диск Cleaner Ажурирана база на податоци Преработки и грешки поправени надградба WinUtilities Free | надградба WinUtilities Pro ...
Прочитај повеќе

Бесплатна алатка за проверка на билансот на адресата USDT-TRC20

Cryptocurrency Utilities – Бесплатна алатка за проверка на билансот на адресата USDT-TRC20 Оваа бесплатна алатка ќе ви помогне да го проверите моменталниот биланс ...
Прочитај повеќе

Најнови блог постови

Како да пристапам до моите системски поставки преку контролната табла?

Контролната табла е моќна, корисничка алатка во Windows која ви овозможува да ги приспособите и управувате со поставките на ...
Прочитај повеќе

Како можам да ги гледам и управувам мрежните поставки со помош на контролната табла на Windows?

Контролната табла на Windows содржи пакет алатки за управување и менување на мрежните поставки на вашиот компјутер. Ова вклучува создавање, ...
Прочитај повеќе

Како да ги приспособам поставките за звук на мојот компјутер со помош на контролната табла на Windows?

1. Отворете го менито Start и изберете Control Panel. 2. Изберете „Хардвер и звук“. 3. Кликнете на „Звук“ од ...
Прочитај повеќе

Како да ја проверам верзијата на Windows инсталирана на мојот компјутер користејќи го контролниот панел?

1. Отворете го контролниот панел со кликнување на менито Start во долниот лев агол на работната површина на Windows ...
Прочитај повеќе

Како да ја сменам резолуцијата на екранот на мојот компјутер со помош на контролната табла на Windows?

Промената на резолуцијата на екранот на компјутер со помош на контролната табла на Windows е јасен процес. Прво, пристапете до Windows Control ...
Прочитај повеќе

Како можам да блокирам одредени веб-локации користејќи контролен панел на Windows?

Контролниот панел на Windows е моќна алатка која може да се користи за приспособување на различни аспекти на вашиот компјутер и ...
Прочитај повеќе

Како да додавам или отстранувам програми на мојот компјутер користејќи контролен панел на Windows?

Додавање програми со помош на контролен панел на Windows 1. Кликнете на копчето Start. 2. Кликнете на „Контролен панел“ од менито што се појавува. 3 ...
Прочитај повеќе

Како да ги приспособам поставките на контролната табла на Windows?

Контролната табла на Windows е моќна и разновидна алатка за прилагодување на поставките на вашиот систем. Во него се сместени многу важни поставки ...
Прочитај повеќе

Како да ги променам системските поставки на контролната табла на Windows?

Windows Control Panel е посебна административна област на Windows компјутерите која им овозможува на корисниците лесно да конфигурираат, управуваат и приспособат ...
Прочитај повеќе

Како да ги приспособам поставките на глувчето во контролниот панел?

1. Отворете го контролниот панел на вашиот компјутер. За да го направите ова, одете во менито Start, изберете „Control Panel“ и ...
Прочитај повеќе

Како да пристапам до уредите за звук и аудио во контролната табла?

Користење на контролната табла на Windows за пристап до аудио и звучни уреди Windows има функција наречена Контролна табла која може да ...
Прочитај повеќе

Како да ја конфигурирам безбедноста на системот во контролниот панел?

Конфигурирањето на безбедноста на системот во контролната табла може да се направи со пристап до различни менија и поставки. Потребните чекори за да се ...
Прочитај повеќе

Како да ги отворам опциите за напојување во контролниот панел?

Најбрзиот и најлесниот начин да ги отворите Опциите за напојување во контролниот панел е со негово пребарување во ...
Прочитај повеќе

Како да додадам нов корисник во контролниот панел?

1. Најавете се во контролниот панел. Во зависност од вашиот провајдер, ова може да бара ингеренциите како што се корисничко име и лозинка ...
Прочитај повеќе

Како да пристапам до поставките за мрежа и интернет во контролната табла?

Во Windows 10, можете да пристапите до поставките за мрежа и интернет во Контролната табла. За да го направите тоа, отворете го Start ...
Прочитај повеќе

Како да отстранам програма од контролниот панел?

За да се отстрани програма од контролната табла, прво мора да се отвори самиот контролен панел. Зависи од ...
Прочитај повеќе

Како да ги сменам поставките на мониторот во контролната табла?

1. За да ги приспособите поставките на мониторот користејќи го контролниот панел во Windows, прво треба да го отворите. Ти можеш ...
Прочитај повеќе

Како да ги сменам поставките за јазикот во контролниот панел?

1. Отворете го контролниот панел: a. Во Windows 8 и 10, кликнете со десното копче на копчето Start и изберете Control Panel ...
Прочитај повеќе

Како да ги ресетирам поставките за мрежна конфигурација во контролната табла на Windows?

За да ги ресетирате поставките за мрежната конфигурација на нивните стандардни вредности во контролниот панел на Windows, ќе треба да го следите ...
Прочитај повеќе

Како можам да ја оневозможам контролата на корисничката сметка на Windows во поставките на контролната табла на Windows?

Контролата на корисничка сметка на Windows (UAC) е важна безбедносна карактеристика дизајнирана да помогне да го заштитите вашиот компјутер од злонамерен софтвер ...
Прочитај повеќе

Како да ги конфигурирам моите поставки за автоматско ажурирање во контролната табла на Windows?

1. Кликнете на копчето Start, а потоа изберете Control Panel. 2. Изберете Систем и безбедност. 3. Под Windows Update, кликнете ...
Прочитај повеќе

Како можам да управувам со моите повеќекратни прикази во поставките на контролната табла на Windows?

Поставките на контролната табла на Windows ви дозволуваат да управувате со повеќе прикази во вашиот систем. Како корисник, можете да приспособите ...
Прочитај повеќе

Кои се безбедносните опции во поставките на контролната табла на Windows?

Поставките за безбедност во контролниот панел на Windows му обезбедуваат на корисникот голем број алатки и опции за заштита на ...
Прочитај повеќе

Како да ги променам поставките на контролната табла на Windows?

Промената на поставките на контролната табла на Windows може да се направи со пристап до контролната табла и користење на неговите алатки за прилагодување на ...
Прочитај повеќе

Како можам да пристапам до поставките на контролната табла на Windows?

Контролната табла на Windows е витален дел од оперативниот систем Виндоус, овозможувајќи им на корисниците да ги приспособат и конфигурираат своите ...
Прочитај повеќе

Кои се различните типови на поставки на контролната табла на Windows?

1. Систем и безбедност – Овој дел од Контролниот панел овозможува пристап до поставките на компјутерот поврзани со безбедноста на системот, ...
Прочитај повеќе

Како можам да ги приспособам поставките на контролната табла на Windows?

Контролната табла на Windows е исклучително корисен дел од оперативниот систем Windows, бидејќи им овозможува на корисниците брзо ...
Прочитај повеќе

Како можам да ги приспособам поставките за персонализација во контролниот панел на Windows?

1. Пристап до поставките за персонализација во контролната табла на Windows Поставките за персонализација во контролната табла на Windows ви овозможуваат да го приспособите ...
Прочитај повеќе

Кој е најбрзиот начин за отворање на контролната табла на Windows?

Најбрзиот начин за отворање на контролната табла на Windows е да го користите копчето Windows на вашата тастатура. Windows ...
Прочитај повеќе

Како можам да управувам со моите поставки за мрежна конекција во контролниот панел на Windows?

Поставките за мрежна конекција во контролниот панел на Windows може да се управуваат со пристап до центарот за мрежа и споделување. Ова може да биде ...
Прочитај повеќе

Која е разликата помеѓу локални и глобални системски поставки во контролната табла на Windows?

Windows Control Panel е графички кориснички интерфејс преку кој корисниците можат да комуницираат со својот оперативен систем и да контролираат ...
Прочитај повеќе

Како да ги отворам Опциите за напојување во контролниот панел на Windows?

До Опциите за напојување во контролниот панел на Windows може да се пристапи на повеќе начини. Еден начин е да се отвори Старт ...
Прочитај повеќе

Како да ги приспособам поставките за глувчето и подлогата на допир во контролната табла на Windows?

1. Отворете го контролниот панел на вашиот Windows компјутер. Ова може да се направи со внесување на „Control Panel“ во Start ...
Прочитај повеќе

Како да управувам со правата за пристап на корисниците во контролниот панел на Windows?

Правата за пристап на корисниците во контролниот панел на Windows може да се управуваат со помош на алатката за локална безбедносна политика. Оваа алатка, пронајдена во ...
Прочитај повеќе

Како да додадам или отстранам корисничка сметка во контролниот панел на Windows?

Додавање корисничка сметка во контролниот панел на Windows Додавањето корисничка сметка на вашиот компјутер со Windows е едноставен процес ...
Прочитај повеќе

Како да го сменам јазикот во контролниот панел на Windows?

1. Започнете со пристап до контролната табла на Windows. За да го направите ова, отворете го менито Start и внесете „Control Panel“ во ...
Прочитај повеќе

Кои опции се достапни во регионалните и јазичните опции на контролната табла?

Аплетот на контролната табла Регионални и Јазични Опции се користи за прилагодување на поставките за внесување и прикажување на јазикот на ...
Прочитај повеќе

Како да пристапам до Административните алатки во контролниот панел?

Административните алатки во контролниот панел е програма на Windows која обезбедува пристап до алатките за администрација на системот, овозможувајќи им на корисниците ...
Прочитај повеќе

Кои опции се достапни во контролниот панел за управување со корисници?

Контролниот панел е моќна и важна алатка за управување со корисници. Обезбедува различни опции за да им помогне на ...
Прочитај повеќе

Како можам да ги конфигурирам поставките за печатачот во контролната табла?

Користење на контролната табла за конфигурирање на поставките на печатачот Контролната табла е суштински дел од секој оперативен систем, обезбедувајќи ...
Прочитај повеќе